Rynek

Trzy porażki i sukces

Sylwetka Zbigniewa Jakubasa

Zbigniew Jakubas, szczupły, z doskonałą sylwetką, którą zawdzięcza regularnej grze w tenisa, nie wygląda na swoją sześćdziesiątkę. Zbigniew Jakubas, szczupły, z doskonałą sylwetką, którą zawdzięcza regularnej grze w tenisa, nie wygląda na swoją sześćdziesiątkę. Piotr Mizerski/Forbes / Reporter
Zbigniew Jakubas na interesach z państwem stracił właśnie ponad 300 mln zł. Nawet dla biznesmena, którego majątek „Forbes” wycenia na 1,4 mld zł (15 pozycja w rankingu najbogatszych Polaków), to doświadczenie przykre i irytujące.
Ostatnio Zbigniew Jakubas poniósł trzy wielkie biznesowe porażki.Boston9/Wikipedia Ostatnio Zbigniew Jakubas poniósł trzy wielkie biznesowe porażki.

Pierwszą pozycję na liście strat Jakubasa stanowi kontrakt z NBP na bicie „miedziaków”, czyli monet 1-, 2- i 5-groszowych. Do tej pory zarabiał na nim 107 mln zł. Drugą – niezarobione prawie 60 mln zł na akcjach prywatyzowanej spółki PKP Cargo. Biznesmen zgłosił gotowość zakupu pakietu za 300 mln zł, oferując 70 zł za akcję. Nie przyznano mu ani jednej, choć cenę ustalono na 68 zł. Ci, którym przyznano, zarobili od ręki 18 proc.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzy porażki i sukces"

Czytaj także

Ja My Oni

Jaka jest granica między normalnością a chorobą psychiczną?

Norma psychiczna – czy to w ogóle możliwe, by ją ustalić.

Anna Tylikowska
22.11.2016