Rynek

Trzy porażki i sukces

Sylwetka Zbigniewa Jakubasa

Zbigniew Jakubas, szczupły, z doskonałą sylwetką, którą zawdzięcza regularnej grze w tenisa, nie wygląda na swoją sześćdziesiątkę. Zbigniew Jakubas, szczupły, z doskonałą sylwetką, którą zawdzięcza regularnej grze w tenisa, nie wygląda na swoją sześćdziesiątkę. Piotr Mizerski/Forbes / Reporter
Zbigniew Jakubas na interesach z państwem stracił właśnie ponad 300 mln zł. Nawet dla biznesmena, którego majątek „Forbes” wycenia na 1,4 mld zł (15 pozycja w rankingu najbogatszych Polaków), to doświadczenie przykre i irytujące.
Ostatnio Zbigniew Jakubas poniósł trzy wielkie biznesowe porażki.Boston9/Wikipedia Ostatnio Zbigniew Jakubas poniósł trzy wielkie biznesowe porażki.

Pierwszą pozycję na liście strat Jakubasa stanowi kontrakt z NBP na bicie „miedziaków”, czyli monet 1-, 2- i 5-groszowych. Do tej pory zarabiał na nim 107 mln zł. Drugą – niezarobione prawie 60 mln zł na akcjach prywatyzowanej spółki PKP Cargo. Biznesmen zgłosił gotowość zakupu pakietu za 300 mln zł, oferując 70 zł za akcję. Nie przyznano mu ani jednej, choć cenę ustalono na 68 zł. Ci, którym przyznano, zarobili od ręki 18 proc.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzy porażki i sukces"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021