Rynek

Zima nie taka zła

Czy na wyciągu narciarskim można zarobić?

Nieczynny wyciąg narciarski w Czarnej Górze z lotu ptaka. Nieczynny wyciąg narciarski w Czarnej Górze z lotu ptaka. Michał Adamowski / Reporter
Ciepła zima nie wywołała fali bankructw ośrodków narciarskich. Większym problemem dla branży jest nieprzychylne prawo, ekolodzy i silna konkurencja za południową granicą.
Mimo przeszkód przedstawiciele zimowego biznesu dość optymistycznie patrzą w przyszłość.Grzegorz Momot/PAP Mimo przeszkód przedstawiciele zimowego biznesu dość optymistycznie patrzą w przyszłość.

Tomasz Wicherek ze stacji Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej relacjonuje: – Grudzień był rekordowy w pięcioletniej historii ośrodka. Najpierw popadało, potem naśnieżyliśmy i interes się kręci aż miło. Nie zaszkodziły nam nawet pogłoski, że na Podhale nie warto jechać z powodu rzekomej wiosny. Wiosna jest, ale w dolinach.

W utrzymaniu dobrych warunków pomaga północne nachylenie stoku, ale przede wszystkim zapobiegliwość. – Część okolicznej konkurencji patrzyła w niebo, a my sypaliśmy z armatek, nie oglądając się na koszty – dodaje Wicherek.

Polityka 10.2014 (2948) z dnia 04.03.2014; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Zima nie taka zła"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Sarmata, hipis, mundurowy? Polskie wzorce męskości

Dr hab. Wojciech Śmieja o tym, jak ukształtował się osobliwy, polski wzorzec tak zwanego prawdziwego mężczyzny.

Ewa Wilk
30.09.2020