Rynek

Gaz bojowy

Paliwo polityczne: jeśli nie gaz, to co?

Pod naciskiem UE i w dużym stopniu za unijne pieniądze Polska integruje się z europejskim systemem gazociągowym. Pod naciskiem UE i w dużym stopniu za unijne pieniądze Polska integruje się z europejskim systemem gazociągowym. Sergiy Serdyuk / PantherMedia
Polska namawia Unię do solidarności energetycznej i ograniczenia zależności od rosyjskiej ropy i gazu. Unia namawia nas, byśmy zmniejszyli swoje uzależnienie od węgla. Kto kogo przekona?
Polskie rozumienie bezpieczeństwa energetycznego różni się od tego, jak je pojmuje Unia Europejska.pakhnyushchyy/PantherMedia Polskie rozumienie bezpieczeństwa energetycznego różni się od tego, jak je pojmuje Unia Europejska.

Najnowsza polska propozycja, z jaką premier Donald Tusk wystąpił na unijnym szczycie, zakłada wspólne negocjowanie zakupów rosyjskiego gazu. Chcemy, by UE stworzyła coś w rodzaju systemu zakupów grupowych, bo wspólnie mamy szansę na lepszą cenę. Rosjanie straciliby też możliwość rozgrywania poszczególnych krajów między sobą i kuszenia tańszym gazem jednych, a innych karania droższym. My z reguły płacimy najwyższe stawki, a na dodatek stale boimy się, że zakręcą nam kurek.

Polityka 14.2014 (2952) z dnia 01.04.2014; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Gaz bojowy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020