Rynek

Energooszczędny dom z dopłatą

Ulgi dla ekologicznego budownictwa

JR / Polityka
Nawet 50 tys. zł na budowę domu mogą dostać ci, którzy zdecydują się zastosować ekologiczne rozwiązania pozwalające obniżyć zużycie energii.

Pieniądze pochodzą z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który na dotacje dla domów energooszczędnych chce przeznaczyć 300 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat. Kto chce skorzystać z pomocy Funduszu, musi najpierw znaleźć odpowiedni projekt. Wsparcie dotyczy domów, które będą potrzebowały nie więcej niż 40 kWh energii rocznie do ogrzewania i wentylacji na każdy metr kw. (standard NF40). W takim przypadku inwestor może liczyć na wsparcie wynoszące 30 tys.

Polityka 17.2014 (2955) z dnia 21.04.2014; Poradnik; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Energooszczędny dom z dopłatą"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020