Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Stu najbardziej pożądanych pracodawców świata

Steve Jobs (Apple) oraz Bill Gates (Microsoft) Steve Jobs (Apple) oraz Bill Gates (Microsoft) Facebook
Jak pracować, to tylko u technologicznego giganta, najlepiej w Google czy Apple – tak przynajmniej uważają użytkownicy jednego ze znanych serwisów społecznościowych, który zbadał ich zawodowe preferencje.

W pierwszej szóstce rankingu serwisu LinkedIn jest tylko jedna firma spoza branży technologicznej – to brytyjsko-holenderski Unilever, znany z produkcji żywności i środków czystości.

Koncern zajmuje trzecie miejsce, tuż za Google i Apple. Tuż za nim inne internetowo-komputerowe giganty: Microsoft i Facebook.

Co ciekawe, tylko dwie firmy z pierwszej dziesiątki mają swoje siedziby poza Stanami Zjednoczonymi. Poza Unileverem to szwajcarski koncern spożywczy Nestle.

W rankingu, który przygotowano na podstawie liczby odsłon korporacyjnych profili na LinkedIn oraz liczby obserwujących je użytkowników, nie ma firm z Polski ani z Europy Wschodniej.

LinkedIn/Business Insider/materiały prasoweNajbardziej pożądani pracodawcy świata

(powiększ obrazek)

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną