Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Gminne kwiatki

Z czego żyją najbogatsze gminy w kraju?

Kleszczów świetnie prosperuje, bo dopóki dymią kominy Bełchatowa, pieniędzy w budżecie gminy nie zabraknie. Kleszczów świetnie prosperuje, bo dopóki dymią kominy Bełchatowa, pieniędzy w budżecie gminy nie zabraknie. Piotr Kamionka / Reporter
Kończy się właśnie proces, w którym główną oskarżoną jest Kazimiera T., przez 19 lat wójt Kleszczowa. Afery i skandalu pewnie by nie było, gdyby nie fakt, że to najbogatsza gmina w kraju.
Polityka

Mieszkańcy nazwali aferę gruntową, a niektórzy – jak Witold M. – czują się nią osobiście poszkodowani. Występowali nawet w sądzie jako oskarżyciele posiłkowi. Z początku nic na przekręt nie wskazywało. Ot, pani wójt rozpytywała sąsiadów, czy nie sprzedaliby ziemi jej synowi. Chciała ją zalesić i wziąć na to unijne pieniądze. Sąsiadów taki sposób dorobienia do pensji nie oburzał. Jak Unia daje, to trzeba brać.

Dzięki zrozumieniu społeczności lokalnej, rodzinie pani wójt udało się wykupić spory kawałek ornego gruntu.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Gminne kwiatki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022