Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Srebrne tsunami

Na seniorach da się zarobić

Zajęcia dla seniorów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Warszawie. Zajęcia dla seniorów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Warszawie. Marek Suchecki / Forum
Polska będzie krajem starych ludzi – ostrzegają demografowie. Biznes zaczął już przygotowania: powstaje gospodarka senioralna. Ale to oferta nie dla każdego.
Senior Residence w Katowicach. Miesięczny koszt pobytu w pokoju jednoosobowym – 4 tys. zł.Senior Residence Senior Residence w Katowicach. Miesięczny koszt pobytu w pokoju jednoosobowym – 4 tys. zł.

W internecie jest portal informujący o wydarzeniach kulturalnych, organizowanych z myślą o warszawskich seniorach. Portal nazywa się Warszawa 50+. Czyli po pięćdziesiątce można już być seniorem.

Kluby seniora ustawiły poprzeczkę wyżej: zapraszają mieszkańców dzielnicy albo osiedla po sześćdziesiątce. Tradycyjnie już są miejscem spotkań towarzyskich, brydża, amatorskiej twórczości, na którą w latach pracy zawodowej nie było czasu. Dbają o ducha, ale i o ciało: zwykle mają w ofercie gimnastykę.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Rynek; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Srebrne tsunami"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >