Rynek

Awantura na cztery koła

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Niemcom ws. płacy minimalnej

Niemiecka akcja jest wymierzona wprost w nasz sektor transportowy, który kłuje w oczy swoim sukcesem. Niemiecka akcja jest wymierzona wprost w nasz sektor transportowy, który kłuje w oczy swoim sukcesem. Vario Images / Forum
Bruksela sprawdzi, czy wprowadzając płacę minimalną dla zagranicznych kierowców przejeżdżających przez terytorium Niemiec tranzytem, Berlin nie złamał unijnego prawa.
Niemieccy kierowcy boją się przekraczać wschodnią granicę UE. Dlatego tamtejsi eksporterzy chętniej korzystają z Polaków.Szymon Laszewski/Forum Niemieccy kierowcy boją się przekraczać wschodnią granicę UE. Dlatego tamtejsi eksporterzy chętniej korzystają z Polaków.

We wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania przeciwko Niemcom ws. płacy minimalnej dla kierowców zagranicznych, którzy przejeżdżają przez ten kraj tranzytem. O sprawdzenie zgodności przepisów z prawem Unii Europejskiej do Brukseli jeszcze w styczniu zwróciły się m.in. władze Polski.

Zdaniem Niemców nowa płaca minimalna w tym kraju (8,50 euro za godzinę) powinna dotyczyć m.in. polskich kierowców, ilekroć pojawią się na niemieckiej autostradzie.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Rynek; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Awantura na cztery koła"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021