Rynek

Zapłacimy po połowie?

Jak pomagać zadłużonym we frankach?

Frank staniał wobec złotego, a stopy w Szwajcarii są wyraźnie ujemne.

W Polsce nie uspokoiło to jednak debaty, czy i jak pomagać zadłużonym we frankach. Dziś napędza ją szczególnie wydajne paliwo, czyli podwójna kampania wyborcza. Spośród aktualnych propozycji tak naprawdę na uwagę zasługują dwie.

Pierwszą zgłosił prezydent Bronisław Komorowski, praktycznie równolegle z informacją, że będzie ubiegał się o reelekcję. Głowa państwa chce stworzyć fundusz restrukturyzacji kredytów hipotecznych, dostępny dla osób w tarapatach, spłacających pożyczki zarówno we frankach, jak i w euro czy złotych.

Polityka 7.2015 (2996) z dnia 10.02.2015; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Zapłacimy po połowie?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021