Rynek

Lepiej zbudujesz, taniej ogrzejesz

Zwolenników budownictwa eko przybywa

Produkowane dziś okna odpowiadają wymaganiom technicznym, które będą obowiązywały dopiero po 2020 r. Produkowane dziś okna odpowiadają wymaganiom technicznym, które będą obowiązywały dopiero po 2020 r. Michał Kaźmierczak / Forum
Na rynku materiałów budowlanych przybywa nowości: lepszych okien, cegieł, bloczków, izolacji. Łatwiej zbudować z nich dom ciepły i tani w użytkowaniu, co nie znaczy, że sama budowa przebiegnie bezproblemowo.
Dom ekologiczny autorstwa M. Gaede, T. Dziedzica i M. Guminiak.materiały prasowe Dom ekologiczny autorstwa M. Gaede, T. Dziedzica i M. Guminiak.

W budownictwie jednorodzinnym króluje tradycja, stawia się głównie domy murowane. Inwestorzy, którzy w ubiegłym roku szukali materiałów albo wykonawców robót za pośrednictwem serwisu Oferteo.pl, zamierzali budować domy z cegły (41 proc. korzystających z serwisu) albo z bloczków z betonu komórkowego (ponad 33 proc.). Udział tych technologii w rynku jest od kilku lat prawie taki sam. Zmieniają się jednak materiały: z roku na rok są lepsze.

Polityka 17.2015 (3006) z dnia 21.04.2015; Poradnik budowlany; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Lepiej zbudujesz, taniej ogrzejesz"

Czytaj także

Społeczeństwo

Adoptujemy zwierzęta, bo pełnią w naszych domach rolę wiecznych i wiernych dzieci

Gdy ruszamy na ratunek, aby ulżyć cierpiącemu stworzeniu, przede wszystkim chcemy pomóc samym sobie.

Elżbieta Turlej
26.11.2013