Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Daleko od raju

Polskie piekło podatkowe

Realnych problemów z podatkami jest w Polsce wiele. A co robią polscy politycy? Oni jak jeden mąż mówią, że dobre podatki to niskie podatki. I kropka. Realnych problemów z podatkami jest w Polsce wiele. A co robią polscy politycy? Oni jak jeden mąż mówią, że dobre podatki to niskie podatki. I kropka. Andriy Popov / PantherMedia
W czasie kampanii prezydenckiej wrócił niespodziewanie temat podatkowy. I po raz kolejny potwierdziło się, że obecna klasa polityczna potrafi spierać się tylko o to, czy podatki powinny być niskie, czy może jeszcze niższe.
Przywiązanie do ideologii niskich podatków okazało się silniejsze od rozsądku ekonomicznego.EAST NEWS Przywiązanie do ideologii niskich podatków okazało się silniejsze od rozsądku ekonomicznego.

Czy robili sobie Państwo test na portalu „Latarnik Wyborczy”? Polecałbym zwłaszcza pytanie 19, które brzmiało: „Czy najbogatsi obywatele powinni płacić wyższe podatki niż obecnie?”. Ilu kandydatów na prezydenta RP odpowiedziało, że zgadza się z takim stawianiem sprawy? Otóż żaden. Dziesięciu panów, którzy ubiegali się o najwyższy urząd w kraju, jest najwyraźniej zdania, że najbogatsi nie powinni płacić wyższych danin publicznych.

Polityka 23.2015 (3012) z dnia 31.05.2015; Rynek; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Daleko od raju"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021