Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Śmieci pod napięciem

Jak się pozbyć zmywarki i telewizora, czyli zmiany na polskim rynku elektrośmieci

Za nielegalne pozbycie się elektrośmieci grożą kary, nawet do 5 tys. zł, ale to raczej w teorii. Za nielegalne pozbycie się elektrośmieci grożą kary, nawet do 5 tys. zł, ale to raczej w teorii. Tomasz Rytych / Reporter
Czy stare lodówki i pralki przestaną wreszcie zapełniać nasze lasy, trafiać do zwykłych skupów złomu, niszczyć środowisko? Rynek elektrośmieci w Polsce jest dzisiaj chory, więc politycy obiecują zmiany. Nie pierwszy raz.
Polityka

Na warszawskim osiedlu Bródno zimą tego roku wylądował ufoludek. Był wyjątkowy, w całości składał się z elektrośmieci, fragmentów zużytych urządzeń AGD i RTV. Ufoludek wzbudził zainteresowanie, nawet sympatię mieszkańców. Postawił też na baczność służby drogowe, które uznały go za nielegalnego sublokatora. Ufoludek miał być formą happeningu, a przypadkiem dobrze zilustrował sytuację na naszym rynku elektrośmieci. Tak jak nie wiemy, z jakiej planety przyleciał, tak samo pozostaje zagadką, co dzieje się w Polsce z dużą częścią zużytego, elektrycznego i elektronicznego sprzętu.

Polityka 25.2015 (3014) z dnia 16.06.2015; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmieci pod napięciem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022