Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Wybijemy fiskusowi zęby?

Czy wątpliwości prawne zawsze należy rozstrzygać na korzyść podatnika

„W podatkach sprawiedliwość też jest ważna. Skoro muszą je płacić emeryci, nauczyciele i ubodzy, to bogate korporacje też powinny”. „W podatkach sprawiedliwość też jest ważna. Skoro muszą je płacić emeryci, nauczyciele i ubodzy, to bogate korporacje też powinny”. C.J. Burton / Corbis
Z Jarosławem Nenemanem, obecnym wiceministrem finansów oraz byłym doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego, o tym, co się stanie, gdy uznamy, że wątpliwości prawne należy zawsze rozstrzygać na korzyść podatnika.
Jarosław Neneman – polski ekonomista, od 2010 do 2014 doradca społeczny Prezydenta RP ds. samorządu, od 2004 do 2005 i od 2014 wiceminister finansów.Wojciech Olkuśnik/Agencja Gazeta Jarosław Neneman – polski ekonomista, od 2010 do 2014 doradca społeczny Prezydenta RP ds. samorządu, od 2004 do 2005 i od 2014 wiceminister finansów.

Joanna Solska: – Wpadł pan we własne sidła…
Jarosław Neneman: – Myśli pani o pytaniu we wrześniowym referendum, czy wątpliwości prawne należy rozstrzygać na korzyść podatnika?

Pomysł zrodził się w Kancelarii Prezydenta w zeszłym roku, gdy jeszcze doradzał mu pan w sprawach podatkowych.
Tego nie doradzałem.

Nie wyobrażam sobie odpowiedzi przeczącej. Wiele osób myśli tak jak Waldemar Pawlak – że podatnik jest traktowany gorzej niż bandyta.

Polityka 28.2015 (3017) z dnia 07.07.2015; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Wybijemy fiskusowi zęby?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >