Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Groza z kozą

Cios w polską giełdę

Dziś nie jest pewne, czy GPW w ogóle przetrwa. Warszawski parkiet się kurczy. Dziś nie jest pewne, czy GPW w ogóle przetrwa. Warszawski parkiet się kurczy. Radek Pietruszka / PAP
W ciągu zaledwie pół roku największe polskie firmy giełdowe straciły na wartości około 30 proc. Ten ostry zjazd nadal trwa. Na tym tle styczniowy spadek cen akcji na giełdach światowych to pestka. Tam jest dekoniunktura. U nas – plan przejęcia przez państwo prywatnych przedsiębiorstw.
Prof. Małgorzata Zaleska, nowa szefowa GPWKrystian Maj/Forum Prof. Małgorzata Zaleska, nowa szefowa GPW

Świat z niepokojem patrzy na Chiny. To one są głównym winowajcą zamieszania. Na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych chińskie spowolnienie ma wpływ na razie niewielki. Demolują ją nasi politycy. Od giełdy zaczął się proces unieważniania prywatyzacji i odzyskiwania przez polityków władzy nad gospodarką, także prywatną. Ci, którzy uznali, że biznes się od polityki uniezależnił, przecierają teraz oczy ze zdumienia. Nadzieje analityków giełdowych, że prof.

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Groza z kozą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022