Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Oliwa do ognia

Frankowiczom potrzeba... spokoju

Na bankach mści się dziś prowadzona przez lata strategia polegająca na ustalaniu jak najniższej marży i ściąganiu w ten sposób klientów, liczących na atrakcyjną pożyczkę. Na bankach mści się dziś prowadzona przez lata strategia polegająca na ustalaniu jak najniższej marży i ściąganiu w ten sposób klientów, liczących na atrakcyjną pożyczkę. EAST NEWS
Naszej gospodarce mniej by zaszkodziło rozsądne przewalutowanie kredytów we frankach niż niekończąca się dyskusja na ten temat.
Polityka

Jeśli ktoś myślał, że najważniejsze instytucje, mające stać na straży polskiej gospodarki, prowadzą choćby w miarę spójną politykę, musiał ostatnio wyzbyć się złudzeń. Prezydencka propozycja pomocy dla frankowiczów spotkała się z dość pozytywnym przyjęciem w resorcie finansów, który określił ją jako „uczciwą”. Suchej nitki na pomyśle Andrzeja Dudy nie zostawił natomiast Marek Belka. Prezes NBP nazwał ten projekt „pomysłem z piekła rodem” i stwierdził, że razem z nowym podatkiem od aktywów jest przepisem na kryzys bankowy w Polsce.

Polityka 6.2016 (3045) z dnia 02.02.2016; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Oliwa do ognia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >