Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Stołki na stół!

Jak się gra posadami w państwowych spółkach

Jarosław Kaczyński, powracający do łask Adam Hofman i minister skarbu Dawid Jackiewicz – pierwsza trójka kadrowa PiS. To oni rozdają posady w państwowych spółkach. Jarosław Kaczyński, powracający do łask Adam Hofman i minister skarbu Dawid Jackiewicz – pierwsza trójka kadrowa PiS. To oni rozdają posady w państwowych spółkach. Rafał Guz / PAP
Państwowa gospodarka dostarcza wysokopłatnych posad, którymi rządzący kupują zwolenników, cementują polityczne koalicje i sojusze. Dziś Jarosław Kaczyński chce tą walutą sfinansować transakcję życia: zdobyć sejmową większość, by zmienić konstytucję.
Adam Lipiński nic się nie zmienił. Pozostaje człowiekiem cienia i jest wciąż tym, kim był przed dekadą: wiceprezesem partii, ministrem w Kancelarii Premiera do współpracy z parlamentem. I głównym kadrowcem PiS.Adam Chełstowski/Forum Adam Lipiński nic się nie zmienił. Pozostaje człowiekiem cienia i jest wciąż tym, kim był przed dekadą: wiceprezesem partii, ministrem w Kancelarii Premiera do współpracy z parlamentem. I głównym kadrowcem PiS.

Czyli pani z grupą pięciu osób, czyli razem sześć osób, pani chciałaby wstąpić do PiS. A oni do tamtego klubu albo zakładają inne koło. To dobrze, jakie są oczekiwania? – pytał 10 lat temu posłankę Samoobrony Renatę Beger wiceprezes PiS Adam Lipiński. Rozmowa dotyczyła stanowiska dla posłanki oraz dla jej znajomych i krewnych, w zamian za wzmocnienie sejmowego klubu PiS. Rozmawiano nie o sprawach programowych, ale o pieniądzach i posadach. „Wie pani, to żaden problem, bo my mamy mnóstwo wolnych stanowisk, to nie ma żadnego problemu z tym” – tłumaczył wiceprezes PiS.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Stołki na stół!"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >