Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Kopalnie bez dna

Jak polski rząd ratuje górnictwo

Kompania Węglowa, największe przedsiębiorstwo górnicze w UE, jest faktycznym bankrutem. Kompania Węglowa, największe przedsiębiorstwo górnicze w UE, jest faktycznym bankrutem. Maciej Jarzębiński / Forum
W czasie kampanii wyborczej na Śląsku partie licytowały się, kto więcej obieca górnikom. Najwięcej obiecało PiS. I teraz ma kłopot.
Uspokajanie oburzonych górników wziął na siebie Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.Maciej Jarzebiński/Forum Uspokajanie oburzonych górników wziął na siebie Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Takie same ciule. Jeszcze gorsze jak z PO! – rzucił do dziennikarzy jeden z górniczych liderów związkowych, wychodząc ze spotkania z wiceministrem energii Grzegorzem Tobiszowskim. Głównym tematem rozmów była wypłata czternastek dla górników Kompanii Węglowej (KW). Związkowcy zażądali: pieniądze na stół! Inaczej wychodzimy na ulice! Tyle że na wypłatę czternastki potrzeba 225 mln zł, a w kasie pustki, więc firma próbuje kluczyć. Oferuje zaliczkę, resztę obiecuje do września.

Polityka 8.2016 (3047) z dnia 16.02.2016; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Kopalnie bez dna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >