Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Cudowne sitko

Co dalej z aferą Volkswagena

Matthias Müller ma za zadanie opanować kryzys i wyprowadzić koncern z tarapatów, być może najpoważniejszych od zakończenia wojny. Matthias Müller ma za zadanie opanować kryzys i wyprowadzić koncern z tarapatów, być może najpoważniejszych od zakończenia wojny. Mark Blinch/Reuters / Forum
Jeśli ktoś myślał, że afera Volkswagena już się skończyła, jest w błędzie. Ona się dopiero zaczyna i nikt nie wie, jak się skończy.
Demonstracja Greenpeace przed siedzibą Volkswagena w Wolfsburgu.Peter Steffen/AFP/EAST NEWS Demonstracja Greenpeace przed siedzibą Volkswagena w Wolfsburgu.

Kilka tygodni temu do Sądu Okręgowego w Poznaniu wpłynął wniosek o zabezpieczenie roszczenia pieniężnego. Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG domagało się, by sąd zajął wszystkie rachunki bankowe i nieruchomości Volkswagen Group Polska, a nad fabrykami niemieckiego koncernu w Poznaniu i Wrześni ustanowił zarząd przymusowy. Wszystko po to, by zagwarantować, że znajdą się pieniądze na zrekompensowanie strat, jakie wyrządził polskim klientom. Te zaś stowarzyszenie wyceniło na – bagatela – 10,455 mld zł.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Cudowne sitko"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >