Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Prezentujemy broń

Arkadiusz Siwko o kondycji polskiej zbrojeniówki

Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Tadeusz Późniak / Polityka
Rozmowa z Arkadiuszem Siwko, prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, o nowych rządach w zbrojeniówce i nowych rakietach w planach.
„Polska zbrojeniówka ma ogromne możliwości. Pomimo wielu lat zaniedbań udało się utrzymać zakłady, robotników i podtrzymać produkcję”.Jacek Szydłowski/Forum „Polska zbrojeniówka ma ogromne możliwości. Pomimo wielu lat zaniedbań udało się utrzymać zakłady, robotników i podtrzymać produkcję”.

Juliusz Ćwieluch: – Jak pan ocenia – po trzech miesiącach zarządzania polskim przemysłem zbrojeniowym – możliwości polskiej zbrojeniówki, w skali od jednego od dziesięciu?
Arkadiusz Siwko: – Daję jej dziesięć.

To szybki quiz. Kto jest autorem słów: „Ocena państwowego przemysłu zbrojeniowego jest jak najgorsza. Same wyniki finansowe pokazują, że jest kiepsko. Przemysł ten jest przestarzały nie tylko technologicznie, ale też w podejściu kadry i nastawieniu.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezentujemy broń"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022