Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Jaka to melodia?

Wielka zmiana kadrowa w państwowych spółkach

Kadr z filmu „Titanic” Jamesa Camerona. Na górnym pokładzie orkiestra grała do końca. Kadr z filmu „Titanic” Jamesa Camerona. Na górnym pokładzie orkiestra grała do końca. materiały prasowe
Jarosław Kaczyński chce „zorkiestrowania” gospodarczych działań rządu w jednym ręku, wskazując na wicepremiera Morawieckiego. Choć orkiestra jeszcze nie zagrała, już słychać fałszywe nuty.
Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki po wręczeniu powołań członkom Komitetu Rozwoju.Kancelaria Prezesa RM Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki po wręczeniu powołań członkom Komitetu Rozwoju.

Orkiestra ćwiczy pod okiem dyrygenta w każdy wtorek, po posiedzeniu Rady Ministrów. Zbiera się wówczas Komitet Rozwoju, nowo powołany rządowy organ, w skład którego wchodzą ministrowie resortów gospodarczych. Komitetowi przewodniczy minister rozwoju wicepremier Mateusz Morawiecki, a jego zastępcą jest szef stałego komitetu RM Henryk Kowalczyk.

Orkiestra w przebudowie

Orkiestra ma przygotować koncertowe wykonanie utworu dyrygenta, czyli Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, szerzej znanego jako Plan Morawieckiego.

Polityka 19.2016 (3058) z dnia 03.05.2016; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Jaka to melodia?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022