Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Mercedes bęc

Niemieckie inwestycje motoryzacyjne w Polsce

Mercedes długo zwlekał z przenoszeniem produkcji do krajów o niższych kosztach, tak jak zrobiła większość zachodnioeuropejskich koncernów. Mercedes długo zwlekał z przenoszeniem produkcji do krajów o niższych kosztach, tak jak zrobiła większość zachodnioeuropejskich koncernów. Uli Deck/DPA / PAP
Koncern Daimler wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę silników Mercedesa. Demontaż państwa prawa, gospodarczy nacjonalizm i oficjalnie propagowana niechęć wobec Niemiec go nie zniechęcają. Bo biznes to biznes.
Dla Morawieckiego Mercedes wart jest dużych pieniędzy, bo wie, że bez zagranicznych inwestorów jego plan ma małe szanse realizacji.Rainer Unkel / Vario images/Forum Dla Morawieckiego Mercedes wart jest dużych pieniędzy, bo wie, że bez zagranicznych inwestorów jego plan ma małe szanse realizacji.

Jaka niechęć? „Ta inwestycja wzmacnia polsko-niemiecką współpracę i ma symboliczne znaczenie w kontekście zbliżającej się 25. rocznicy Traktatu o dobrym sąsiedztwie między naszymi krajami z 17 czerwca 1991 r.” – mówił Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister gospodarki, uroczyście ogłaszając, że pierwszy w Polsce zakład produkcyjny niemieckiego koncernu powstanie w Jaworze, 70 km na zachód od Wrocławia. Towarzyszył mu Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Mercedes bęc"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >