Rynek

Mercedes bęc

Niemieckie inwestycje motoryzacyjne w Polsce

Mercedes długo zwlekał z przenoszeniem produkcji do krajów o niższych kosztach, tak jak zrobiła większość zachodnioeuropejskich koncernów. Mercedes długo zwlekał z przenoszeniem produkcji do krajów o niższych kosztach, tak jak zrobiła większość zachodnioeuropejskich koncernów. Uli Deck/DPA / PAP
Koncern Daimler wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę silników Mercedesa. Demontaż państwa prawa, gospodarczy nacjonalizm i oficjalnie propagowana niechęć wobec Niemiec go nie zniechęcają. Bo biznes to biznes.
Dla Morawieckiego Mercedes wart jest dużych pieniędzy, bo wie, że bez zagranicznych inwestorów jego plan ma małe szanse realizacji.Rainer Unkel / Vario images/Forum Dla Morawieckiego Mercedes wart jest dużych pieniędzy, bo wie, że bez zagranicznych inwestorów jego plan ma małe szanse realizacji.

Jaka niechęć? „Ta inwestycja wzmacnia polsko-niemiecką współpracę i ma symboliczne znaczenie w kontekście zbliżającej się 25. rocznicy Traktatu o dobrym sąsiedztwie między naszymi krajami z 17 czerwca 1991 r.” – mówił Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister gospodarki, uroczyście ogłaszając, że pierwszy w Polsce zakład produkcyjny niemieckiego koncernu powstanie w Jaworze, 70 km na zachód od Wrocławia. Towarzyszył mu Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Mercedes bęc"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021