Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Narodowe Wody Polskie

PiS bierze się za wodę

Woda centralnie sterowana to będzie nasza polska specjalność. Nawet deszczówką zarządzać będzie agenda rządowa. Woda centralnie sterowana to będzie nasza polska specjalność. Nawet deszczówką zarządzać będzie agenda rządowa. germay10 / PantherMedia
Rząd chce stworzyć narodowego czempiona – Wody Polskie. Skasuje za wodę wszystkich, którzy jej potrzebują. Nowe stawki podmyją gospodarkę i zrujnują producentów napojów – alarmuje biznes. Do Wód Polskich odpłynie też sporo władzy i pieniędzy, także unijnych, od samorządów.
Celem nowelizacji jest wprowadzenie unijnej Ramowej Dyrektywy Wodnej, w myśl której za wodę mają płacić wszyscy, którzy jej używają. Zwłaszcza w dużych ilościach.Radius Images/EAST NEWS Celem nowelizacji jest wprowadzenie unijnej Ramowej Dyrektywy Wodnej, w myśl której za wodę mają płacić wszyscy, którzy jej używają. Zwłaszcza w dużych ilościach.

Główny nurt zmian po 1989 r., czyli decentralizacja, zostanie zawrócony. Politykę ciepłej wody w kranie Platformy Obywatelskiej zastąpi woda centralnie sterowana przez Prawo i Sprawiedliwość. – Chodzi nie tylko o wodę, nowa władza buduje nowy ustrój kraju – zauważa Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich. I to w ekspresowym tempie. Zmiany zapisane są w projekcie nowelizacji Prawa wodnego. – Nikt ich z zainteresowanymi nie konsultował – mówi Kubalski, który o projekcie dowiedział się od dziennikarzy, zanim trafił na strony Rządowego Centrum Legislacji.

Polityka 23.2016 (3062) z dnia 31.05.2016; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Narodowe Wody Polskie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021