Rynek

Powiatowe rekiny finansowe

Cyberprzestępcza afera w Białej Podlaskiej

Zorganizowane grupy korzystają z groźnych, szczególnie dla firm, ataków zwanych DDoS. Zorganizowane grupy korzystają z groźnych, szczególnie dla firm, ataków zwanych DDoS. Andriy Popov / PantherMedia
Wsie i miasteczka powiatu bialskiego okazały się wielką pralnią pieniędzy międzynarodowego gangu, okradającego przez internet konta na całym świecie.
W Polsce, żeby kogoś skazać za pranie brudnych pieniędzy, trzeba dowieść przestępstwa „bazowego”, z jakiego pieniądze te pochodzą – co jest problemem.John Lund/Blend Images RM/Getty Images W Polsce, żeby kogoś skazać za pranie brudnych pieniędzy, trzeba dowieść przestępstwa „bazowego”, z jakiego pieniądze te pochodzą – co jest problemem.

Generał Keith Alexander, jako dyrektor Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA nadzorujący pion US Cyber Command, określił cyberprzestępczość jako największy w historii transfer bogactwa. Mówi się, że globalnie straty spowodowane cyberatakami przekroczyły już bilion dolarów. Informacja sprzed kilku dni, że hakerzy ukradli niemal 13 mln dol. – operację przeprowadzili na dwóch kontynentach i zajęła im tylko dwie godziny – nawet nie trafiła na pierwsze strony gazet.

Polityka 24.2016 (3063) z dnia 07.06.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Powiatowe rekiny finansowe"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020