Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Szukasz wymarzonej pracy? Google pomoże Ci ją znaleźć

Google rusza z nowym narzędziem ułatwiającym szukanie pracy. Google rusza z nowym narzędziem ułatwiającym szukanie pracy. Thought Catalog / Unsplash
Google rusza z nowym narzędziem ułatwiającym szukanie pracy. Czego możemy się spodziewać?

Teoretycznie szukanie pracy jest łatwe. W końcu po raz pierwszy od lat mamy rynek pracownika, a nie pracodawcy, a właściciele firm (podobno) wciąż szukają nowych ludzi, którym natychmiast oferują odpowiednie szkolenia. Do tego osoba poszukująca pracy ma do swojej dyspozycji takie serwisy jak Pracuj.pl, LinkedIn, GoldenLine, OLX i wiele, wiele innych podobnych platform, które mają ułatwić szukanie pracy.

Problem polega jednak na tym, że mimo wszystkich tych ułatwień odnalezienie w gąszczu ofert tej jedynej, wymarzonej i zgodnej z osobistymi aspiracjami pracy wciąż pozostaje zadaniem bardzo skomplikowanym i czasochłonnym. Niedługo może się to zmienić.

Google szuka pracy

CEO Google Sundar Pichai ogłosił, że już za kilka tygodni amerykańscy użytkownicy Google będą mogli skorzystać z nowego narzędzia największej wyszukiwarki świata. Google for Jobs, bo tak nazywa się najnowszy projekt amerykańskiego potentata internetowego, będzie narzędziem umożliwiającym zarówno znalezienie wymarzonej pracy, jak i szukanie odpowiedniego pracownika przez zawodowych rekruterów.

Jak zapowiada Pichai, obsługa nowego narzędzia ma być wyjątkowo łatwa, wystarczy wpisać stanowisko lub interesujący nas sektor na pasku Google, a wyszukiwarka zrobi za nas całą robotę.

Google for Jobs nie tylko będzie wyszukiwało oferty pracy, ale też dostosuje wyniki do naszych preferencji (np. biorąc pod uwagę miejsce naszego zamieszkania). Mechanizm ma wykorzystywać w tym celu różnorodność narzędzi, produktów i rozwiązań Google, w tym uczenie maszynowe. Czy Google for Jobs pomoże odnaleźć ludziom ich wymarzone zajęcie? Zanim się przekonamy, musimy cierpliwie zaczekać, aż firma wprowadzi rozwiązanie na rynek europejski. Oby stało się to szybko!

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną