Rynek

Nie tędy woda

Jaka przyszłość czeka polski transport rzeczny

Mający propagować transport wodny pokazowy rejs barką udał się, ponieważ załadowano na nią puste kontenery. Mający propagować transport wodny pokazowy rejs barką udał się, ponieważ załadowano na nią puste kontenery. Adam Warżawa / PAP
Ekonomiści przestrzegają: cud gospodarczy, który ma się dokonać za sprawą regulacji rzek, jest bardziej niż wątpliwy.
Transport Wisłą 600-tonowego przęsła Mostu Północnego w WarszawieRafał Guz/Forum Transport Wisłą 600-tonowego przęsła Mostu Północnego w Warszawie

W kwietniu br. wyruszył Wisłą z Gdańska do Warszawy 70-metrowy zestaw – pchacz i barka z 20 kontenerami oraz grupką pasażerów. Po drodze zawijali do wszystkich portów wiślanych. Były przemówienia, dyskusje o przyszłości żeglugi rzecznej, pokazy wyładunku i załadunku kontenera. „Niebieski kontener niczym jaskółka zmian” – pisał poetycko sprawozdawca „Dziennika Bałtyckiego” – gazety, która od kilku lat prowadzi akcję na rzecz przekształcenia Wisły w autostradę wodną.

Polityka 27.2017 (3117) z dnia 04.07.2017; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie tędy woda"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021