Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Telefon alarmowy

Kto zapłaci za roaming bez dopłat

Jeden gigabajt zużyty w roamingu przez polskiego klienta kosztuje naszego operatora 7,70 euro, czyli ponad 30 zł. Jeden gigabajt zużyty w roamingu przez polskiego klienta kosztuje naszego operatora 7,70 euro, czyli ponad 30 zł. Getty Images
Czy za unijny roaming bez dopłat wszyscy zapłacimy podwyżką cen usług telekomunikacyjnych? Straszy tym nawet polski rząd, który nie zadbał o ochronę interesów polskich firm.
Koszty roamingu są dla naszych operatorów pięciokrotnie wyższe niż przychody z tego źródła.Getty Images Koszty roamingu są dla naszych operatorów pięciokrotnie wyższe niż przychody z tego źródła.

Od początku tegorocznych wakacji Polacy, podobnie jak obywatele większości innych krajów Unii, mogą swobodniej (bo dużo taniej) korzystać z komórek za granicą. W unijnym rozporządzeniu ustalono bowiem, że stawki za tego rodzaju usługi podczas krótkich wyjazdów mają być identyczne z tymi, jakie operatorzy naliczają nam w kraju. Turyści się cieszą, a dostawcy usług zaciskają zęby. Od początku prac nad rozporządzeniem UE w tej sprawie przekonywali rząd, że te zmiany będą słono kosztować. Niestety bezskutecznie.

Polityka 36.2017 (3126) z dnia 05.09.2017; Rynek; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Telefon alarmowy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >