Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Kochany i nie

„Wolność, równość, demokracja”: nowa książka Leszka Balcerowicza

Leszek Balcerowicz Leszek Balcerowicz Rafał Oleksiewicz / Reporter
Leszek Balcerowicz, mimo obchodzonych niedawno 70. urodzin, nie zwalnia tempa. Pisze, wykłada, komentuje, wciąż z tą samą energią i niewzruszonym przekonaniem o słuszności głoszonych idei.
materiały prasowe

Profesor Balcerowicz konsekwentnie broni dorobku trzech minionych dekad, dorobku wolnej Polski, do stworzenia której walnie się przyczynił. Robi to tym energiczniej, im ostrzej krytykowany jest ten dorobek. Szczególnie dziś, gdy PiS próbuje pisać historię na nowo i dąży do odwrócenia wielu procesów gospodarczych, o które Balcerowicz walczył i w których wciąż widzi szansę rozwoju Polski. Dlatego po niedawnej książce „Trzeba się bić z PiS o Polskę” pojawia się kolejna, której tytuł brzmi jak hasło ze sztandaru, z którym profesor chce porwać Polaków do boju: „Wolność, rozwój, demokracja”.

Polityka 38.2017 (3128) z dnia 19.09.2017; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Kochany i nie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022