Rynek

Kochany i nie

„Wolność, równość, demokracja”: nowa książka Leszka Balcerowicza

Leszek Balcerowicz Leszek Balcerowicz Rafał Oleksiewicz / Reporter
Leszek Balcerowicz, mimo obchodzonych niedawno 70. urodzin, nie zwalnia tempa. Pisze, wykłada, komentuje, wciąż z tą samą energią i niewzruszonym przekonaniem o słuszności głoszonych idei.
materiały prasowe

Profesor Balcerowicz konsekwentnie broni dorobku trzech minionych dekad, dorobku wolnej Polski, do stworzenia której walnie się przyczynił. Robi to tym energiczniej, im ostrzej krytykowany jest ten dorobek. Szczególnie dziś, gdy PiS próbuje pisać historię na nowo i dąży do odwrócenia wielu procesów gospodarczych, o które Balcerowicz walczył i w których wciąż widzi szansę rozwoju Polski. Dlatego po niedawnej książce „Trzeba się bić z PiS o Polskę” pojawia się kolejna, której tytuł brzmi jak hasło ze sztandaru, z którym profesor chce porwać Polaków do boju: „Wolność, rozwój, demokracja”.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Włoski strajk na polskich drogach

Włoskie firmy drogowe ogłosiły, że rozpoczętych w Polsce budów mogą nie skończyć, jeśli nie dostaną dodatkowych pieniędzy. W wyborczym roku będzie więc mniej przecinanych przez polityków wstęg, a więcej awantur. Jak do tego doszło?

Adam Grzeszak
21.05.2019
Reklama