Rynek

Wynajem dla flot

Leasing coraz popularniejszy

Zakupy aut osobowych tylko w pierwszym półroczu kosztowały przedsiębiorców ok. 20 mld zł. Zakupy aut osobowych tylko w pierwszym półroczu kosztowały przedsiębiorców ok. 20 mld zł. lucidwaters / PantherMedia
Małe i średnie firmy sięgają po wynajem długoterminowy, dotychczas zarezerwowany dla większych podmiotów.

Auto firmowe jest jednym z najbardziej poszukiwanych sposobów dodatkowego wynagradzania pracowników. Firma leasingowa Masterlease podaje, że 86 proc. badanych przedsiębiorstw pozwala pracownikom na korzystanie z aut służbowych w celach prywatnych. Trudno zatem dziwić się, że rosną firmowe floty. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku ponad 72 proc. nowych aut zarejestrowanych zostało przez firmy. Co więcej, zapotrzebowanie z ich strony na samochody rośnie szybciej niż popyt wśród klientów indywidualnych.

Polityka 39.2017 (3129) z dnia 26.09.2017; Transport, spedycja, logistyka; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Wynajem dla flot"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015