Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Maszyna Ryana

Czy Ryanair pokona aktualne kłopoty

Irlandzki gigant przez lata korzystał z faktu, że to piloci musieli szukać pracodawców. Teraz jest odwrotnie. Irlandzki gigant przez lata korzystał z faktu, że to piloci musieli szukać pracodawców. Teraz jest odwrotnie. Adrian Pingstone / Wikipedia
Ryanair dotąd wyśmiewał się z kłopotów innych, a teraz sam ma problem w kokpicie.
Ryanair jest dziś największą linią działającą w Polsce.Sebastien Lebrigand/Solent News Ryanair jest dziś największą linią działającą w Polsce.

W połowie września linia, przewożąca rocznie już blisko 130 mln pasażerów, zaczęła odwoływać ponad 50 lotów dziennie i szukała dziwacznych wymówek, by nie płacić zawiedzionym klientom odszkodowań. Winne rzekomo miały być zła pogoda, strajki kontrolerów ruchu lotniczego i nowe irlandzkie przepisy, z powodu których trzeba było zmienić grafik urlopowy pilotów. Ryanair w mętnych komunikatach tłumaczył, że nagłe cięcia są tak naprawdę... dobrą wiadomością, bo dzięki nim poprawi się punktualność pozostałych lotów.

Polityka 40.2017 (3130) z dnia 03.10.2017; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Maszyna Ryana"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021