Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Szare strefy

Czy Polska będzie jedną wielką strefą ekonomiczną

Morawiecki zapowiada wprowadzenie nowych kryteriów lokowania inwestycji, wśród których po raz pierwszy mają się znaleźć dobre warunki zatrudnienia. Morawiecki zapowiada wprowadzenie nowych kryteriów lokowania inwestycji, wśród których po raz pierwszy mają się znaleźć dobre warunki zatrudnienia. Krystian Maj / Polityka
Ile czasu potrzeba na płynne przejście od ostrej krytyki „nadwiślańskiej montowni” do hasła „Polska jedną wielką strefą ekonomiczną”? PiS przebyło tę drogę w dwa lata.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - podstrefa GliwickaDaniel Dmitriew/Forum Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - podstrefa Gliwicka

Pomysł rzucił na wrześniowym Forum Ekonomicznym w Krynicy Mateusz Morawiecki. Dziś projekt nowej – reklamowanej jako rewolucyjna – ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych (mówiąc precyzyjnie „o zasadach wspierania nowych inwestycji”) jest już gotowy i wszedł w etap społecznych konsultacji. W Sejmie pojawi się na początku 2018 r. Co właściwie Mateusz Morawiecki chce w ten sposób osiągnąć? Dlaczego uważa, że Polska u progu czwartej dekady kapitalizmu powinna się zmienić w jedną specjalną strefę inwestycyjną?

Polityka 46.2017 (3136) z dnia 14.11.2017; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Szare strefy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022