Rynek

Gospodarstwo premiera

Czy pod rządami M. Morawieckiego nastąpi cud gospodarczy

Rząd Morawieckiego zaczął funkcjonować w przestrzeni medialnej jako autorski rząd fachowców, choć w rzeczywistości jest bardziej upartyjniony niż poprzedni. Rząd Morawieckiego zaczął funkcjonować w przestrzeni medialnej jako autorski rząd fachowców, choć w rzeczywistości jest bardziej upartyjniony niż poprzedni. Michał Kość / Forum
Rekonstrukcja rządu PiS ma być spełnieniem woli Jarosława Kaczyńskiego, by pełną władzę nad gospodarką sprawował Mateusz Morawiecki. Bez tego nie ma co liczyć na polski cud gospodarczy. Ale cudu nie będzie.
Jadwiga Emilewicz jest zastępcą Jarosława Gowina w sojuszniczej partii Porozumienie, a także małopolską radną PiS.Marek Wiśniewski/Forum Jadwiga Emilewicz jest zastępcą Jarosława Gowina w sojuszniczej partii Porozumienie, a także małopolską radną PiS.

Kiedy po raz pierwszy padło hasło „rekonstrukcja rządu”, firmy bukmacherskie zaczęły przyjmować zakłady, kto pożegna się ze stanowiskiem. Za każdą złotówkę postawioną na dymisję szefa MSZ można było zarobić najwyżej 1,40 zł, bo większość graczy trafnie przewidziała jego los. Niewiele lepiej oceniano przyszłość ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Za to kurs Beaty Szydło stał wyjątkowo wysoko. Kto w firmie STS obstawił, że straci stanowisko, wygrał ponad 7 zł z każdej zainwestowanej złotówki.

Polityka 4.2018 (3145) z dnia 23.01.2018; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Gospodarstwo premiera"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021