Rynek

Zarabianie na mieszkaniu

W jaki rodzaj nieruchomości wciąż warto inwestować?

Ostatnie kilka lat to coraz większa popularność tzw. condohoteli. Ostatnie kilka lat to coraz większa popularność tzw. condohoteli. Rebecca van Ommen / Getty Images
Kto szuka nieruchomości jako formy inwestycji, wybór ma dziś ogromny – od morza przez duże miasta, aż po Tatry. Jednak im bardziej atrakcyjna oferta, tym dokładniej warto ją sprawdzić.
Najlepiej przed podjęciem decyzji pojechać do miejsca inwestycji i samemu ocenić, czy zasługuje ona na nasze zainteresowanie.ivylingpy/PantherMedia Najlepiej przed podjęciem decyzji pojechać do miejsca inwestycji i samemu ocenić, czy zasługuje ona na nasze zainteresowanie.

Rozczarowani warunkami lokat Polacy coraz chętniej wycofują zaoszczędzone pieniądze z banków i kupują nieruchomości. Trudno się dziwić, skoro oprocentowanie na większości lokat jest niższe od inflacji, a gdy odliczymy tzw. podatek Belki, odsetki okazują się jeszcze mniej atrakcyjne, często wręcz symboliczne. Tymczasem na rynku nieruchomości można zarabiać podwójnie. Po pierwsze, wartość mieszkania czy domu w długiej perspektywie powinna rosnąć. A po drugie, nieużywaną nieruchomość można wynajmować.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Nieruchomości; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Zarabianie na mieszkaniu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015