Rynek

Samochody do zbierania

Kolekcjonerzy starych samochodów

Cadillac fleetwood Cadillac fleetwood Tadeusz Późniak / Polityka
Jedni kolekcjonują, bo to zrobiło się modne, inni z sentymentu, niektórzy z kalkulacji. Klasyczne auta rosną w cenę, więc może warto w nie inwestować?
Motoryzacja z PRL ma swoich amatorów, od lewej: trabant 601 i warszawa 223.Tadeusz Późniak/Polityka Motoryzacja z PRL ma swoich amatorów, od lewej: trabant 601 i warszawa 223.

W słoneczną, kwietniową niedzielę przez postapokaliptyczne okolice, które kiedyś były terenami warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych, ciągnie sznur ludzi. Starzy i młodzi, rodziny z dziećmi, wszyscy zmierzają w stronę hali, w której niegdyś powstawały podzespoły do warszaw, fiatów 125 p, polonezów. Dziś to nowoczesna hala wystawowa, w której zorganizowano Auto Nostalgię, czyli targi pojazdów zabytkowych. To jedna z licznych imprez skierowanych do rosnącej rzeszy kolekcjonerów i miłośników starej motoryzacji.

Polityka 16.2019 (3207) z dnia 16.04.2019; Rynek; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Samochody do zbierania"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Maseczki pseudoochronne

Czy to bal maskowy, czy raczej taniec śmierci? Rząd każe nam nosić maseczki, ale już nie dba o to, co trafia na rynek. Czy maseczki sprzedawane w aptekach i sklepach naprawdę nas chronią?

Violetta Krasnowska
18.01.2021