Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Bunt skrzywdzonych

Skąd się biorą nierówności i jak wpływają na demokrację?

Główna ekonomistka EBOiR, profesor Oxfordu Beata Javorcik. Główna ekonomistka EBOiR, profesor Oxfordu Beata Javorcik. Bielec Art.
Główna ekonomistka EBOiR, profesor Oxfordu Beata Javorcik o tym, jak chronić demokrację przed skutkami, które przynosi globalny rynek.
„W Banku Światowym można się nauczyć szybko wyrabiać sobie zdanie na temat sytuacji ekonomicznej kraju, o którym się nie miało pojęcia.”PantherMedia „W Banku Światowym można się nauczyć szybko wyrabiać sobie zdanie na temat sytuacji ekonomicznej kraju, o którym się nie miało pojęcia.”

JACEK ŻAKOWSKI: – Gdzie się pani ukrywała?
BEATA JAVORCIK: – Nie ukrywałam się.

Nie było pani, nie było… I buch! Międzynarodowa gwiazda. Profesura Oxfordu. All Souls College. Dyrektor w londyńskim Centrum Badań Ekonomicznych. Członek zarządu Królewskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Pierwsze miejsce na liście cytowań polskich ekonomistów. I od września główna ekonomistka EBOiR…
W Polsce nie istniałam, póki nie zostałam mianowana głównym ekonomistą przez EBOiR.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Rozmowa Polityki; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Bunt skrzywdzonych"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021