Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Pociąg do awantur

Kolej polityczna

Uroczystość z okazji przywrócenia połączeń z Lubinem. Uroczystość z okazji przywrócenia połączeń z Lubinem. Piotr Dziurman/Reporter / EAST NEWS
Politycy lubią ręcznie sterować koleją, a kolejarze starają się odgadywać ich życzenia. Jednak to towarzystwo wzajemnej adoracji ma coraz potężniejszego recenzenta – pasażera.
PKP Intercity chciało w trakcie Pol’and’Rock Festival tak zmienić trasy swoich regularnych pociągów dalekobieżnych, by w ogóle nie przejeżdżały przez Kostrzyn. Na fot. dworzec w Poznaniu przed festiwalem, 2018 r.Łukasz Gdak/Polska Press/EAST NEWS PKP Intercity chciało w trakcie Pol’and’Rock Festival tak zmienić trasy swoich regularnych pociągów dalekobieżnych, by w ogóle nie przejeżdżały przez Kostrzyn. Na fot. dworzec w Poznaniu przed festiwalem, 2018 r.

Olej kolej – pod takim hasłem grupa osób wybierających się na Pol’and’Rock Festival wezwała na Facebooku do świeckiej pieszej pielgrzymki z Gorzowa do odległego o 50 km Kostrzyna nad Odrą. Tam na początku sierpnia ma się odbyć jedna z największych plenerowych imprez Europy, znana przez lata jako Przystanek Woodstock. Festiwal w tym roku obchodzi 25. urodziny, ale po raz pierwszy towarzyszy mu kolejowa afera. Przewozy Regionalne, które tradycyjnie uruchamiały z całej Polski specjalne pociągi musicREGIO, tym razem poinformowały fundację Jurka Owsiaka, że żadnych dodatkowych składów nie będzie.

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Pociąg do awantur"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >