Rynek

Pociąg do awantur

Kolej polityczna

Uroczystość z okazji przywrócenia połączeń z Lubinem. Uroczystość z okazji przywrócenia połączeń z Lubinem. Piotr Dziurman/Reporter / EAST NEWS
Politycy lubią ręcznie sterować koleją, a kolejarze starają się odgadywać ich życzenia. Jednak to towarzystwo wzajemnej adoracji ma coraz potężniejszego recenzenta – pasażera.
PKP Intercity chciało w trakcie Pol’and’Rock Festival tak zmienić trasy swoich regularnych pociągów dalekobieżnych, by w ogóle nie przejeżdżały przez Kostrzyn. Na fot. dworzec w Poznaniu przed festiwalem, 2018 r.Łukasz Gdak/Polska Press/EAST NEWS PKP Intercity chciało w trakcie Pol’and’Rock Festival tak zmienić trasy swoich regularnych pociągów dalekobieżnych, by w ogóle nie przejeżdżały przez Kostrzyn. Na fot. dworzec w Poznaniu przed festiwalem, 2018 r.

Olej kolej – pod takim hasłem grupa osób wybierających się na Pol’and’Rock Festival wezwała na Facebooku do świeckiej pieszej pielgrzymki z Gorzowa do odległego o 50 km Kostrzyna nad Odrą. Tam na początku sierpnia ma się odbyć jedna z największych plenerowych imprez Europy, znana przez lata jako Przystanek Woodstock. Festiwal w tym roku obchodzi 25. urodziny, ale po raz pierwszy towarzyszy mu kolejowa afera. Przewozy Regionalne, które tradycyjnie uruchamiały z całej Polski specjalne pociągi musicREGIO, tym razem poinformowały fundację Jurka Owsiaka, że żadnych dodatkowych składów nie będzie.

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Pociąg do awantur"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021