Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Jak uciec od węgla

Rosną zapasy niesprzedanego węgla – przy kopaniach i zakładach energetycznych zgromadzono już ok. 14 mln ton węgla energetycznego. Rosną zapasy niesprzedanego węgla – przy kopaniach i zakładach energetycznych zgromadzono już ok. 14 mln ton węgla energetycznego. PantherMedia
Nowy Zielony Ład, plan osiągnięcia przez UE w 2050 r. neutralności klimatycznej, to dla polskiej energetyki ekstremalne wyzwanie. Musi oznaczać definitywne rozstanie z węglem. Tylko z czego będziemy produkować prąd?
Infografiki Lech Mazurczyk/Polityka

Węglowy koszmar powrócił. Mierzyć się z nim w przeszłości musiały wszystkie rządy, a dla koalicji PO-PSL górniczy kryzys był jednym z gwoździ do trumny. Dla PiS, przeciwnie, miał być okazją do pokazania, jak silna wola polityczna w połączeniu z centralnie sterowaną państwową gospodarką może rozwiązać każdy problem. Okazało się, że nie może. Na dodatek wyczerpują się wszystkie triki służące maskowaniu problemu. Nie pomogło łączenie kopalń z elektrowniami i subsydiowanie wydobycia węgla kasą energetyki.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Raport Polityki; s. 37
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022