Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Galery z galeriami

Handel bez niedziel

Wizualizacja największego centrum handlowego na świecie, MALL OF THE WORLD w Dubaju. Wizualizacja największego centrum handlowego na świecie, MALL OF THE WORLD w Dubaju. Emaar Developments / EAST NEWS
Skończył się dwuletni okres przejściowy, jaki handel i konsumenci dostali, by odzwyczaić się od niedzielnych zakupów. Jak minęła terapia i jakie dała efekty?
MALL OF THE WORLD. Wizualizacja. W planach: sklepy, restauracje, największy kryty park gier na świecie z kopułą, którą można otworzyć w okresie zimowym, teatry, kina, lodowiska, przychodnie, wesołe miasteczko i inne atrakcje. Twórcy oczekują, że centrum będzie przyjmowało 180 mln klientów rocznie.AFP/EAST NEWS MALL OF THE WORLD. Wizualizacja. W planach: sklepy, restauracje, największy kryty park gier na świecie z kopułą, którą można otworzyć w okresie zimowym, teatry, kina, lodowiska, przychodnie, wesołe miasteczko i inne atrakcje. Twórcy oczekują, że centrum będzie przyjmowało 180 mln klientów rocznie.

Czy dziś jest niedziela handlowa czy niehandlowa? Ostatnio takie pytanie często zadawali sobie Polacy, bo im ostrzejsze były ograniczenia, tym trudniej było się połapać, kiedy można robić zakupy, a kiedy nie. Dlatego w kalendarzach obok oznaczeń niedziel i świąt pojawiły się też nowe – o dniach wolnych od zakupów. W tym roku weszliśmy już w rytm docelowy, jaki ustawodawca uznał za historyczny kompromis między oczekiwaniami handlu a żądaniami związkowców z Solidarności. Sklepy mogą być otwarte tylko w siedem niedziel w roku.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Galery z galeriami"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >