Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Tekturowa tarcza

Tarcza, czyli listek figowy

Przedsiębiorcy oczekiwali realnej i szybkiej ochrony przed kataklizmem. To, co zobaczyli, uznają za atrapę. Przedsiębiorcy oczekiwali realnej i szybkiej ochrony przed kataklizmem. To, co zobaczyli, uznają za atrapę. Max Skorwider
Zakażona koronawirusem gospodarka zdradza coraz cięższe objawy chorobowe. Rokowania są niepewne, a rządowa terapia nie budzi zaufania.
Ponad 60 proc. Polaków obawia się utraty pracy, choć niedawno wielkim problemem firm było znalezienie pracowników. Na fot. zamknięta Galeria Magnolia Park we Wrocławiu.Krzysztof Zatycki/Forum Ponad 60 proc. Polaków obawia się utraty pracy, choć niedawno wielkim problemem firm było znalezienie pracowników. Na fot. zamknięta Galeria Magnolia Park we Wrocławiu.

Dla premiera Mateusza Morawieckiego nadeszła godzina próby. Wie dobrze, że nie będzie już rozliczany ze swego dawnego planu, o którym mało kto zresztą pamięta, ale z efektów Tarczy Antykryzysowej, którą firmuje. Nikt nie będzie liczył dronów, elektrycznych samochodów ani promów, ale bezrobotnych, upadłe zakłady i wskaźniki gospodarcze. Dziś decyduje się jego polityczny los. Dlatego podczas sejmowej debaty entuzjastycznie chwalił siebie i swoje dzieło: „Ilość ulg, które tutaj ujęliśmy, ilość bezpośrednich dopłat dla pracowników jest bezprecedensowa.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Temat tygodnia; s. 17
Oryginalny tytuł tekstu: "Tekturowa tarcza"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022