Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Zaraza wyjdzie na zdrowie?

Rozmowa z Kamilem Wyszkowskim o tym, czy pandemia pomoże klimatowi

„Nie wiemy, ile jeszcze ofiar pochłonie pandemia, ale ocieplenie klimatu pochłonie ich więcej”. „Nie wiemy, ile jeszcze ofiar pochłonie pandemia, ale ocieplenie klimatu pochłonie ich więcej”. Getty Images
Rozmowa z Kamilem Wyszkowskim, prezesem rady United Nations Global Compact, organizacji zajmującej się współpracą ONZ z biznesem, o tym, że ratowanie gospodarki po pandemii może pomóc w ratowaniu klimatu.
Kamil WyszkowskiPiotr Molecki/DDTVN/EAST NEWS Kamil Wyszkowski

JOANNA SOLSKA: – W kanałach weneckich pojawiły się ryby, w porcie Cagliari na Sardynii delfiny. Koronawirus pozwala przyrodzie odetchnąć?
KAMIL WYSZKOWSKI: – Raczej na krótko. W samych Chinach COVID-19 uratował wiele istnień. Przez te dwa miesiące dzięki mniej zatrutemu powietrzu umarło tam 80–100 tys. osób mniej. Emisja dwutlenku węgla w tym czasie zmalała w Chinach o 25 proc. My też oddychamy nieco lepszym powietrzem. Zatrzymała się cała gospodarka światowa, ale to nie jest powód do radości.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Rynek; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Zaraza wyjdzie na zdrowie?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021