Rynek

Latem nie latam

Branża lotnicza wegetuje, a my budujemy megalotnisko

Uziemione samoloty linii Southwest Airlines w Kalifornii. Uziemione samoloty linii Southwest Airlines w Kalifornii. Patrick T. Fallon/Bloomberg / Getty Images
Koronawirus uziemił tysiące samolotów, zagroził pracy milionów ludzi, porwał w strzępy siatkę połączeń, która do niedawna oplatała cały glob. Wszyscy szykują się na trudne czasy, poza rządem PiS, który upiera się przy budowie megaportu CPK.
W branży lotniczej optymizm już dawno wyparował. Powrót do normalnego trybu pracy może zając miesiące. Na fot. puste lotnisko Chopina w Warszawie.Andrzej Hulimka/Forum W branży lotniczej optymizm już dawno wyparował. Powrót do normalnego trybu pracy może zając miesiące. Na fot. puste lotnisko Chopina w Warszawie.

Dzisiaj każda linia lotnicza myśli tylko o jednym – jak spowolnić tempo, w jakim każdego dnia traci pieniądze, gdy samoloty stoją bezczynnie obok opustoszałych terminali. Wiele zależy od pasażerów, których loty zostały ostatnio odwołane. Zgodnie z przepisami powinni dostać z powrotem całość wpłaconych środków i to w terminie siedmiu dni od anulowania lotu. Praktyka wygląda na razie inaczej. Linie różnymi sposobami zachęcają klientów do prolongaty rezerwacji albo przyjęcia voucherów, które zrealizują, gdy pandemia minie.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Latem nie latam"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021