Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Pora kuriera

Sezon na kurierów

Każdego dnia na świecie do rąk adresatów trafia ponad 200 mln przesyłek kurierskich, dostarczonych przez 4 mln pracowników. Każdego dnia na świecie do rąk adresatów trafia ponad 200 mln przesyłek kurierskich, dostarczonych przez 4 mln pracowników. Beata Zawrzel/Reporter, Studio Polityka
COVID-19 sprawił, że firmy kurierskie stały się naszym najważniejszym łącznikiem ze światem. W tym roku zapewne dostarczą ponad 500 mln przesyłek.
W ostatnich latach branża kurierska rozwijała się trzy razy szybciej, niż rośnie nasz PKB. Najszybciej w Europie.Sorapop Udomsri/PantherMedia W ostatnich latach branża kurierska rozwijała się trzy razy szybciej, niż rośnie nasz PKB. Najszybciej w Europie.

Na razie nie mogą opędzić się od klientów. Do pojawienia się wirusa Polacy robili w internecie raptem 6 proc. zakupów. Teraz aż 37 proc. ankietowanych przez Izbę Gospodarki Elektronicznej uważa, że sklepy internetowe są lepsze niż stacjonarne. Najchętniej w ten sposób robią zakupy osoby w wieku 35–44 lat, a także aż 52 proc. mieszkańców mniejszych miast (do 50 tys.). Wielu nie ma wyboru – restauracje i galerie są zamknięte.

Magazyny firm odzieżowych zapchane są kolekcjami wiosna/lato 2020, których klienci nie tylko nie zdążyli kupić, ale nawet obejrzeć.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Pora kuriera"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022