Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Czas przyszły pożyczony

Rachunki za pandemię

Banki centralne na potęgę skupują państwowe obligacje z rynku, hamując wzrost ich oprocentowania. Banki centralne na potęgę skupują państwowe obligacje z rynku, hamując wzrost ich oprocentowania. Dado Ruvic/Reuters / Forum
Zanim skończycie czytać ten tekst, do globalnego obiegu trafi miliard świeżych dolarów. To cena walki z gospodarczymi skutkami pandemii. Rachunek przyjdzie później.
Czy pandemia wywoła efekt deglobalizacji – a więc protekcjonizmu i obrony własnych firm i pracowników?Andrzej Bogacz/Forum Czy pandemia wywoła efekt deglobalizacji – a więc protekcjonizmu i obrony własnych firm i pracowników?

Ekonomiści zaczęli się bawić alfabetem. Na początek była litera „V” – kryzys miał być gwałtowny i głęboki, tak jak wyjście z niego. Z czasem popularność zyskało „U”, trochę na wzór kryzysu finansowego po 2008 r., gdy na dnie byliśmy nieco dłużej. Następna była litera „W” – kryzysy miały być co najmniej dwa, ten drugi wywołany jesiennym nawrotem pandemii. Potem złowieszczo zabrzmiało „L”, czyli szybki spadek i przedłużająca się recesja.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Czas przyszły pożyczony"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022