Rynek

Wystawianie środkowego fotela

Sebastian Mikosz o tym, czy to już koniec tanich lotów

„Według analiz IATA kwarantanna działa praktycznie tak samo jak zamknięcie przestrzeni powietrznej – liczba pasażerów spada o ponad 99 proc.” „Według analiz IATA kwarantanna działa praktycznie tak samo jak zamknięcie przestrzeni powietrznej – liczba pasażerów spada o ponad 99 proc.” Mateusz Włodarczyk / Forum
Rozmowa z Sebastianem Mikoszem, wiceprezesem IATA, byłym szefem Lotu i Kenya Airways, o tym, czy to już koniec tanich biletów i dlaczego podatnicy powinni ratować przewoźników.
Sebastian MikoszDarek Lewandowski/Forum Sebastian Mikosz

CEZARY KOWANDA: – Lotnictwo przeżywa z powodu koronawirusa największy kryzys w swojej historii, a pan niedawno został – jako pierwszy Polak – wiceprezesem światowego zrzeszenia przewoźników IATA, odpowiedzialnym za relacje z liniami lotniczymi i organizacjami zewnętrznymi. Czy to misja samobójcza?
SEBASTIAN MIKOSZ: – Przeciwnie, uważam, że to fascynujące wyzwanie. Lotnictwo rzeczywiście znalazło się w krytycznej sytuacji, ale przecież nie przestanie istnieć.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Wystawianie środkowego fotela"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013