Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Nie ma pracy, jest robota

Protest pracowników transgranicznych na granicy polsko-czeskiej w Cieszynie, 25 kwietnia 2020 r. Protest pracowników transgranicznych na granicy polsko-czeskiej w Cieszynie, 25 kwietnia 2020 r. Jakub Morkowski / Forum
Rozmowa z dr hab. Agnieszką Chłoń-Domińczak z SGH, ekspertką rynku pracy.
Agnieszka Chłoń-DomińczakAdam Stępień/Agencja Gazeta Agnieszka Chłoń-Domińczak

JOANNA SOLSKA: – Psychologowie twierdzą, że po lockdownie boimy się wracać do pracy, bo może się okazać, że ją stracimy. Kto powinien obawiać się tego najbardziej?
AGNIESZKA CHŁOŃ-DOMIŃCZAK: – Najbardziej osoby zatrudnione w usługach, które jako pierwsze padły ofiarą pandemii, gdyż gastronomia, fryzjerzy, turystyka czy instytucje kulturalne przestały funkcjonować. Dzisiaj już powoli wracają do aktywności, ale nadal nie jest pewne, które przetrwają. Wiemy jednak, że recesja uderzy mocno nie tylko w branże usługowe, ale w całą gospodarkę.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Rynek; s. 47
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021