Rynek

Co stoi za rosnącą popularnością wypożyczalni samochodów?

Materiały partnera
Coraz więcej wypożyczalni samochodów zauważa rosnące zainteresowanie ich usługami. Sprawdzamy, dlaczego Polacy z roku na rok chętniej wynajmują auta. Dlaczego osoby prywatne decydują się na wypożyczenie samochodu w Polsce?

Prywatne osoby w Polsce coraz chętniej korzystają z ofert okolicznych wypożyczalni samochodów. Jako najczęstsze powody zwiększonego zainteresowania tą formą dostępu do własnych czterech kółek podają m.in.:

 • dostęp do własnego środka transportu (na stałe lub okazjonalnie), bez potrzeby inwestowania wysokich kwot w kupowanie go na własność;
 • dostęp do szerokiej oferty modeli, w tym aut luksusowych;
 • możliwość skorzystania z wynajmu samochodu przez Internet;
 • niski koszt wypożyczenia auta;
 • odpowiedzialność za ubezpieczenie, przeglądy i naprawy leżąca po stronie wypożyczalni;
 • brak kaucji za wynajem, który pojawia się w ofertach niektórych wypożyczalni;
 • przy dłuższym wynajmie, stałe koszty, pozwalające zaplanować z wyprzedzeniem domowy budżet;
 • brak opłaty za podstawienie samochodu na lotnisko.

I na tym ostatnim punkcie chcielibyśmy się zatrzymać na dłużej, ponieważ coraz większa liczba Polaków przemieszcza się – czy to po całym świecie, czy w obrębie kraju – samolotami. Interesuje Cię, kto najczęściej korzysta z wypożyczalni samochodów na lotnisku Kraków – Balice? A może ciekawi Cię sytuacja na innych lotniskach w całej Polsce? Okazuje się, że często są to osoby prywatne, które wybrały się w dłuższą podróż zagraniczną lub chcą szybko znaleźć się w innym rejonie kraju. I choć dysponują własnym autem, wolą skorzystać z oferty wypożyczenia samochodu bezpośrednio na lotnisku, by komfortowo dotrzeć do domu po powrocie, zamiast płacić wysoką opłatę parkingową za pozostawienie na nim pojazdu przez wiele dni.

Dlaczego polscy przedsiębiorcy chętnie wypożyczają samochody?

Warto wypunktować sobie również korzyści, dla których przedsiębiorcy prowadzący swoją firmę w Polsce decydują się na wypożyczanie samochodów. Zwłaszcza, że to od nich rozpoczął się rozkwit działalności wielu przedsiębiorstw wynajmujących pojazdy. Wśród najczęstszych powodów większość z nich wymienia m.in.:

 • wypożyczenie samochodu, jako świetną i często o wiele bardziej atrakcyjną alternatywę dla leasingu czy zakupu na własność;
 • niskie raty abonamentu przy wypożyczeniu auta;
 • możliwość wypożyczenia auta tylko na delegację lub podróż służbową, jeśli na co dzień nie jest potrzebne w firmie lub wypożyczenia go na czas czekania na uzupełnienie floty samochodowej przedsiębiorstwa;
 • możliwość wykupu samochodu po zakończeniu okresu wynajmowania;
 • możliwość wynajmu samochodu wyższej klasy, często prestiżowej marki, dzięki czemu można kreować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa;
 • brak zmartwień wiążących się z przeglądami samochodu, jego ubezpieczeniem czy naprawą ewentualnych awarii.

Oczywiście duże znaczenie dla polskich przedsiębiorców, tak, jak dla osób prywatnych ma to, że zdecydowana większość wypożyczalni samochodowych działa w sposób nowoczesny, dzięki czemu możliwe jest wynajęcie auta drogą internetową, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm oferujących wynajem samochodów w Krakowie, w Warszawie, w Poznaniu, w Trójmieście, w Katowicach czy w mniejszych miejscowościach zauważa potencjał leżący w udostępnianiu możliwości wynajmu online i dostosowują swoje witryny do tego, by jak najbardziej ułatwiały życie klientom – zarówno tym korporacyjnym, jak i prywatnym.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

 • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
 • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
 • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
 • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak rządził premier Kaczyński?

Jeszcze nie ruszyła kampania wyborcza, a już pojawiły się billboardy z Jarosławem Kaczyńskim jako przyszłym premierem. Prezes PiS był już szefem rządu. Warto przypomnieć jego dokonania.

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka, [współpr.] Anna Dąbrowska
04.07.2020
Reklama