Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Odmrożeni, podtopieni

Dmuchanie na odmrożone

Wrocław, plaża miejska przy kładce Zwierzynieckiej po zluzowaniu obostrzeń. Wrocław, plaża miejska przy kładce Zwierzynieckiej po zluzowaniu obostrzeń. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Gospodarka jest już prawie odmrożona. Ale na razie trudno ocenić prawdziwą skalę zniszczeń spowodowanych epidemią. Wszyscy liczą straty; niektórzy już próbują się odkuć.
Mimo że teoretycznie można już prowadzić działalność, powrót do funkcjonowania na starych dobrych obrotach jest wykluczony.Darek Majewski/Forum Mimo że teoretycznie można już prowadzić działalność, powrót do funkcjonowania na starych dobrych obrotach jest wykluczony.

Ogólny bilans, uwzględniający faktyczny spadek dochodów firm, zrekompensowany w mniejszym lub w większym stopniu przez rządowe programy pomocowe, będzie możliwy do podliczenia w przyszłym roku. Tym bardziej że w powietrzu wciąż unosi się strach przed kolejną falą zachorowań, do której – jak przewidują epidemiolodzy – może dojść jesienią. W minionym tygodniu zanotowano u nas więcej nowych przypadków, niż choćby we Włoszech, Niemczech, czy w Hiszpanii. Średnio ponad 400 dziennie. Perspektywy gospodarcze uzależnione są od tego, czy sytuacja wymusi ponowny lockdown jesienią.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Odmrożeni, podtopieni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >