Rynek

Foksal 13/15 – inwestycja w luksus

Fasady zrewitalizowanych kamienic pod adresem Foksal 13 i 15 Fasady zrewitalizowanych kamienic pod adresem Foksal 13 i 15 mat. pr.
Foksal 13/15 to oaza luksusu w ponad 120-letnich murach arystokratycznych kamienic w sercu Warszawy. Ten niezwykły projekt wyszedł spod ręki dewelopera, który do tej pory słynął ze szklanych wieżowców w centrum miasta. Po 4 latach prac apartamentowiec wita pierwszych mieszkańców i kusi inwestorów ostatnimi dostępnymi lokalami.

Oglądając efekty zakończonej właśnie rewitalizacji trudno uwierzyć, że jedna z frontowych elewacji Foksal 13/15 została odtworzona na podstawie tylko jednego zachowanego zdjęcia. Odrestaurowane wnętrza kamienic są doskonałym świadectwem kunsztu specjalistów zaangażowanych przez inwestora w proces renowacji. W apartamentach i na klatkach schodowych odrestaurowano bogate sztukaterie i barwne polichromie, a na podłogach ponownie znalazły się dębowe posadzki, z których część pamięta czasy pierwszych mieszkańców kamienic. Bogactwo autentycznych, XIX-wiecznych detali, rzeźbione supraporty i portale, posadzki z białego marmuru i ręcznie kute balustrady tworzą niepowtarzalną aurę wysmakowanej elegancji tego miejsca.

Nie mniejsze wrażenie robią wnętrza lokali, które swoim bogactwem śmiało mogłyby konkurować z arystokratycznymi pałacami. Stworzone przez Erica Kustera aranżacje doskonale współgrają z historyczną architekturą kamienic. Swój kunszt udowodnił już projektami luksusowych apartamentów i domów dla światowych gwiazd muzyki i sportu, m.in. Alicii Keys, Davida Guetty czy Zinedine Zidane.

Luksus wpisany w historię

Ponadczasowa wartość inwestycji Ghelamco nie jest jej jedynym atutem. Kamienice znajdujące się tuż przy stołecznym Trakcie Królewskim oferują jedne z najbardziej luksusowych lokali w Polsce. Do dyspozycji mieszkańców oddano m.in. strefę spa z sauną i jacuzzi, salę fitness, a także przestronne tarasy na dachu z widokiem na centrum Warszawy. Niespotykanym obecnie, a wzorowanym na zwyczajach dawnych rezydencji rozwiązaniem są pokoje gościnne, w których mieszkańcy będą mogli przenocować swoich bliskich. Pod nieruchomością powstał garaż podziemny mogący pomieścić łącznie ponad 60 aut. Dopełnieniem eleganckiego charakteru inwestycji są usługi concierge.

Wartość rosnąca z czasem

O komercyjnym powodzeniu projektu i jego potencjale inwestycyjnym świadczy systematycznie malejąca liczba dostępnych apartamentów. Foksal 13/15 to inwestycja, która należy do niezależnego od nastrojów konsumenckich i wysokiej inflacji obszaru nieruchomości premium. Luksusowe apartamenty zarówno pod kątem cen, jak i popytu są najmniej podatnym na wahania koniunktury segmentem rynku nieruchomości. Są to również aktywa, których podaż jest znacznie ograniczona – według danych JLL nieruchomości luksusowe stanowią jedynie 1% oferty mieszkaniowej dostępnej na 6 największych rynkach w Polsce.

Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 13mat. pr.Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 13

Dostępność tego rodzaju inwestycji jest tak niewielka ze względu na wymagające kryteria, jakie musi przejść projekt, by zostać zaliczony do segmentu premium. Na koniec ubiegłego roku zarówno w projektach gotowych, jak i tych w przygotowaniu były zaledwie 243 apartamenty. – Są to projekty trudne, wymagające atrakcyjnej i prestiżowej lokalizacji oraz dbałości o najwyższy standard wykończenia. Deweloper musi zapewnić również niespotykane w tradycyjnym segmencie rozwiązania, których wdrożenie znacznie wydłuża realizację. Wszystkie te elementy podnoszą, ale jednocześnie chronią wartość nieruchomości, co sprawia, że w oczach wielu inwestorów jawią się one jako bezpieczna lokata kapitału na trudne czasy – wyjaśnia Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Nieruchomości luksusowe w Polsce są wciąż stosunkowo niedrogie w porównaniu do analogicznej oferty w Paryżu, Londynie czy Mediolanie. Nawet w znajdującej się w naszym regionie czeskiej Pradze cena za 1 mkw. wynosi do 16 tys. euro. – dla porównania ceny apartamentów Foksal 13/15 – wahają się od 25 do 40 tys. zł, czyli około 5,5 – 8,8 tys. euro. W czasach zawirowań gospodarczych, gdy inwestowanie na giełdzie wiąże się z jeszcze większym ryzykiem, zakup nieruchomości luksusowej może się okazać najlepszym zabezpieczeniem dla kapitału.

Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 15 ozdobiona barwnymi polichromiamimat. pr.Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 15 ozdobiona barwnymi polichromiami

Zobaczyć na własne oczy

Ze szczegółami dotyczącymi dostępnych apartamentów można zapoznać się biurze sprzedaży inwestycji, które zaczęło funkcjonować w kamienicy przy Foksal 15. Klienci mogą obejrzeć tam m.in. próbki historycznych parkietów i sztukaterii, a także obejrzeć dostępne w ofercie apartamenty. Na potencjalnych najemców czekają również gotowe, luksusowe lokale usługowe, które doskonale sprawdzą się w przypadku działalności wymagających eleganckiej i prestiżowej oprawy.

Efekt rewitalizacji wnętrz będzie można obejrzeć osobiście już w sobotę 27 czerwca, kiedy planowany jest dzień otwarty na Foksal 13/15. Zapisane wcześniej osoby będą miały możliwość podziwiania z bliska wszystkich detali i udogodnień inwestycji. By skorzystać z tej okazji trzeba się wcześniej zapisać poprzez kontakt z biurem sprzedaży.

Biuro Sprzedaży Foksal 13/15
ul. Foksal 15, Warszawa
+48 600 113 113
contact@foksal1315.com
www.foksal1315.com

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Rynek; s. 40
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama