Rynek

Foksal 13/15 – inwestycja w luksus

Fasady zrewitalizowanych kamienic pod adresem Foksal 13 i 15 Fasady zrewitalizowanych kamienic pod adresem Foksal 13 i 15 mat. pr.
Foksal 13/15 to oaza luksusu w ponad 120-letnich murach arystokratycznych kamienic w sercu Warszawy. Ten niezwykły projekt wyszedł spod ręki dewelopera, który do tej pory słynął ze szklanych wieżowców w centrum miasta. Po 4 latach prac apartamentowiec wita pierwszych mieszkańców i kusi inwestorów ostatnimi dostępnymi lokalami.

Oglądając efekty zakończonej właśnie rewitalizacji trudno uwierzyć, że jedna z frontowych elewacji Foksal 13/15 została odtworzona na podstawie tylko jednego zachowanego zdjęcia. Odrestaurowane wnętrza kamienic są doskonałym świadectwem kunsztu specjalistów zaangażowanych przez inwestora w proces renowacji. W apartamentach i na klatkach schodowych odrestaurowano bogate sztukaterie i barwne polichromie, a na podłogach ponownie znalazły się dębowe posadzki, z których część pamięta czasy pierwszych mieszkańców kamienic. Bogactwo autentycznych, XIX-wiecznych detali, rzeźbione supraporty i portale, posadzki z białego marmuru i ręcznie kute balustrady tworzą niepowtarzalną aurę wysmakowanej elegancji tego miejsca.

Nie mniejsze wrażenie robią wnętrza lokali, które swoim bogactwem śmiało mogłyby konkurować z arystokratycznymi pałacami. Stworzone przez Erica Kustera aranżacje doskonale współgrają z historyczną architekturą kamienic. Swój kunszt udowodnił już projektami luksusowych apartamentów i domów dla światowych gwiazd muzyki i sportu, m.in. Alicii Keys, Davida Guetty czy Zinedine Zidane.

Luksus wpisany w historię

Ponadczasowa wartość inwestycji Ghelamco nie jest jej jedynym atutem. Kamienice znajdujące się tuż przy stołecznym Trakcie Królewskim oferują jedne z najbardziej luksusowych lokali w Polsce. Do dyspozycji mieszkańców oddano m.in. strefę spa z sauną i jacuzzi, salę fitness, a także przestronne tarasy na dachu z widokiem na centrum Warszawy. Niespotykanym obecnie, a wzorowanym na zwyczajach dawnych rezydencji rozwiązaniem są pokoje gościnne, w których mieszkańcy będą mogli przenocować swoich bliskich. Pod nieruchomością powstał garaż podziemny mogący pomieścić łącznie ponad 60 aut. Dopełnieniem eleganckiego charakteru inwestycji są usługi concierge.

Wartość rosnąca z czasem

O komercyjnym powodzeniu projektu i jego potencjale inwestycyjnym świadczy systematycznie malejąca liczba dostępnych apartamentów. Foksal 13/15 to inwestycja, która należy do niezależnego od nastrojów konsumenckich i wysokiej inflacji obszaru nieruchomości premium. Luksusowe apartamenty zarówno pod kątem cen, jak i popytu są najmniej podatnym na wahania koniunktury segmentem rynku nieruchomości. Są to również aktywa, których podaż jest znacznie ograniczona – według danych JLL nieruchomości luksusowe stanowią jedynie 1% oferty mieszkaniowej dostępnej na 6 największych rynkach w Polsce.

Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 13mat. pr.Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 13

Dostępność tego rodzaju inwestycji jest tak niewielka ze względu na wymagające kryteria, jakie musi przejść projekt, by zostać zaliczony do segmentu premium. Na koniec ubiegłego roku zarówno w projektach gotowych, jak i tych w przygotowaniu były zaledwie 243 apartamenty. – Są to projekty trudne, wymagające atrakcyjnej i prestiżowej lokalizacji oraz dbałości o najwyższy standard wykończenia. Deweloper musi zapewnić również niespotykane w tradycyjnym segmencie rozwiązania, których wdrożenie znacznie wydłuża realizację. Wszystkie te elementy podnoszą, ale jednocześnie chronią wartość nieruchomości, co sprawia, że w oczach wielu inwestorów jawią się one jako bezpieczna lokata kapitału na trudne czasy – wyjaśnia Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Nieruchomości luksusowe w Polsce są wciąż stosunkowo niedrogie w porównaniu do analogicznej oferty w Paryżu, Londynie czy Mediolanie. Nawet w znajdującej się w naszym regionie czeskiej Pradze cena za 1 mkw. wynosi do 16 tys. euro. – dla porównania ceny apartamentów Foksal 13/15 – wahają się od 25 do 40 tys. zł, czyli około 5,5 – 8,8 tys. euro. W czasach zawirowań gospodarczych, gdy inwestowanie na giełdzie wiąże się z jeszcze większym ryzykiem, zakup nieruchomości luksusowej może się okazać najlepszym zabezpieczeniem dla kapitału.

Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 15 ozdobiona barwnymi polichromiamimat. pr.Główna klatka schodowa w kamienicy Foksal 15 ozdobiona barwnymi polichromiami

Zobaczyć na własne oczy

Ze szczegółami dotyczącymi dostępnych apartamentów można zapoznać się biurze sprzedaży inwestycji, które zaczęło funkcjonować w kamienicy przy Foksal 15. Klienci mogą obejrzeć tam m.in. próbki historycznych parkietów i sztukaterii, a także obejrzeć dostępne w ofercie apartamenty. Na potencjalnych najemców czekają również gotowe, luksusowe lokale usługowe, które doskonale sprawdzą się w przypadku działalności wymagających eleganckiej i prestiżowej oprawy.

Efekt rewitalizacji wnętrz będzie można obejrzeć osobiście już w sobotę 27 czerwca, kiedy planowany jest dzień otwarty na Foksal 13/15. Zapisane wcześniej osoby będą miały możliwość podziwiania z bliska wszystkich detali i udogodnień inwestycji. By skorzystać z tej okazji trzeba się wcześniej zapisać poprzez kontakt z biurem sprzedaży.

Biuro Sprzedaży Foksal 13/15
ul. Foksal 15, Warszawa
+48 600 113 113
contact@foksal1315.com
www.foksal1315.com

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Rynek; s. 40
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020
Reklama