Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Harry Potter finansów

Wiceminister Piotr Patkowski, Harry Potter finansów

Minister Piotr Patkowski i premier Mateusz Morawiecki. Minister Piotr Patkowski i premier Mateusz Morawiecki. Jacek Szydłowski / Forum
Przed nami recesja, a Ministerstwo Finansów zdegradowano do roli rządowego biura rachunkowo-podatkowego. Doświadczonych urzędników zastępują młodzi ambitni działacze. Tacy jak Piotr Patkowski, 28-letni wiceminister finansów.
Symbolem marginalizacji Ministerstwa Finansów jest nominacja Piotra Patkowskiego, który na fotelu wiceministra finansów i głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych zastąpił Leszka Skibę.EAST NEWS Symbolem marginalizacji Ministerstwa Finansów jest nominacja Piotra Patkowskiego, który na fotelu wiceministra finansów i głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych zastąpił Leszka Skibę.

PiS nie ma serca do Ministerstwa Finansów. Nieustannie brakuje mu fachowców, dlatego rozważano nawet, by resort zlikwidować. Trudno się dziwić: finansowe czary na zawołanie to nie jest lekki kawałek chleba. Dawno minęły czasy, gdy ministrowie finansów byli architektami polityki gospodarczej. Od 2015 r. przez budynek przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie przewinęło się siedmiu ministrów, niektórzy odchodzili już po kilkudziesięciu dniach. Bywało też, że przy okazji kierowali innymi resortami.

Trwa nieustanna karuzela kadrowa.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Rynek; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Harry Potter finansów"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >