Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Z sal do cel

Lekarze, bójcie się!

Spędzenia życia za kratkami boją się zwłaszcza chirurdzy i ginekolodzy. Spędzenia życia za kratkami boją się zwłaszcza chirurdzy i ginekolodzy. AndreyPopov / PantherMedia
Za błędy popełnione nieumyślnie lekarze będą mogli trafić do więzienia. Wyższe kary dla nich wpisano bowiem do antypandemicznej tarczy 4.0.
Nieumyślne błędy popełnione przez lekarza przy ratowaniu pacjenta nie są tym samym, co czyny popełnione przez pospolitych przestępców.Getty Images Nieumyślne błędy popełnione przez lekarza przy ratowaniu pacjenta nie są tym samym, co czyny popełnione przez pospolitych przestępców.

Lekarze i pielęgniarki od miesięcy walczący z narażeniem własnego życia z wirusem dostają od nas czasem brawa. I na tym nasza wdzięczność się kończy. Państwo ignoruje postulaty medyków, wyrażane m.in. przez doktora Krzysztofa Hałabuza, założyciela Porozumienia Chirurgów SKALPEL, żądających ubezpieczeń na wypadek utraty życia lub zarażenia Covid-19, żeby przynajmniej finansowo ochronić najbliższych na wypadek własnej śmierci. Oczekują też zwolnienia ich z odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej w związku z wykonywaniem zawodu przy zwalczaniu epidemii.

Polityka 30.2020 (3271) z dnia 21.07.2020; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Z sal do cel"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022